۱۳۹۷/۱۰/۰۳

معجزه حضور چوب در دکوراسیون داخلی

در عصر حاضر اکثر معماران ساختمانی از متریال های صنعتی و ترکیبی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل استفاده میکنند. استفاده از این متریال ها هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و هم از نظر زیبایی نسبت به مصالح و متریال های گذشته برتری خاصی دارند. اما چوب طبیعی از جمله متریالهایی ست که هم در گذشته و هم در حال حاضر مورد استفاده معماران و طراحان قرار گرفته است. یکی از ویژگی های این ماده استفاده از آن در قسمت های مختلف ساختمان از جمله کف، سقف، دیوار و سایر قسمتهای دیگر میباشد.

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منازل یک نمای مدرن و شیک ایجاد میکند و فضای خانه را گرم میکند. این ماده ی طبیعی احساسی منحصر به فرد از طبیعت را وارد منزل میکند و زیبایی بی نظیری به فضای آن میبخشد. چوب میتواند در تمام قسمتهای خانه و یا بخشی از آن و یا به صورت ترکیبی با متریال های دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به کار رود.

کاربرد های چوب در ددکوراسیون داخلی

ضمیمه دیوار

گاهی اوقات برای پر کردن فضای خالی در دیوار میتوان از تخته های چوبی استفاده نمود که زیبایی بی نظیری به فضای اتاق میدهد و آن را از سادگی و یکنواختی خارج میکند. این سبک استفاده از چوب را در طراحی محوطه بیرونی نیز می توان به کار گرفت و حس طراوت و تازگی را در محیط به وجود آورد. رنگ و ابعاد چوب های مصرفی تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی فضا خواهد داشت. در انتخاب این موارد دقت کنید و آنها را با توجه به علاقه و شرایط فضای داخلی به کار بگیرید تا دکوراسیون مدرن با دیوار های چوبی را به خانه بیاورید.

چوب های رنگی

برای طراحی دیوارهای خانه میتوان از ترکیب چوبهای رنگی استفاده کرد. استفاده از تخته های رنگی زیبایی فضای مورد نظر دو برابر و فضای خانه را خاص تر میکند.

دیوار جدا کننده و حائل

برای زیباتر کردن محیط مورد نظر و جدا کردن آن از دیگر بخش های خانه میتوان از دیوار حائل چوبی استفاده نمود. استفاده از تخته چوب های ساده بر روی دیوار نیز علاوه بر ایجاد زیبایی, نمایی مدرن به فضای خانه میدهد.

راه پله چوبی

یکی از انواع  راه پله که برای فضای داخلی بسیار مناسب بوده، استفاده از راه پله چوبی در دکوراسیون منزل است.استفاده از چوب نمایی شیک و طبیعی به راه پله میدهد. چوب به دلیل نوع متریال و ویژگی های منحصر به فرد در همه فضاها به بهترین شکل ظاهر می شود.راه رفتن و قدم زدن روی چوب و حس متریال زنده، فضا را برای شما دلنشین می کند.

کاربرد چوب در طراحی درب

طراحی و ساخت درب های داخلی خانه را می توان از پرکاربردترین مصارف چوب در دکوراسیون دانست. این درب ها را می توان در طرح ها و ابعاد مختلف طراحی و سفارش داد. شما می توانید با توجه به نوع و سبک دکوراسیون منزل خود از درب های مدرن یا کلاسیک استفاده نمایید. ترکیب چوب و شیشه هم از قدیمی ترین سبک ها است که اگر در جای مناسب خود استفاده شود می تواند فضای شما را به کلی دگرگون سازد.

کاربردهای درب چوبی فضاهای مختلف خانه، از درب ورودی ساختمان و واحد گرفته تا درب اتاق خواب ها را شامل می شود. در هر حال به هماهنگی درب با دکوراسیون خود دقت و توجه کافی را داشته باشید.

کاربرد چوب در طراحی آشپزخانه
اگر می خواهید که آشپزخانه به خودی خود، نمایی پاک و تمیز داشته باشد و به عنوان قلب خانه در منزلتان بدرخشد، ترکیب المان های چوبی طبیعی و رنگ های ساده، ایده ای بسیار عالی برای این کار است و این مزیت اضافی را نیز دارد که می تواند با سلایق مختلف سازگار شود. این روش طیف گسترده ای از سبک های متمایز و جذاب مانند سبک های مدرن و حتی کلاسیک را برای آشپزخانه ایجاد می کنند.

مبلمان چوبی و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

چوب ها می توانند کاملا یک حضور معمولی اما متفاوت در خانه داشته باشند، مثلا می توانند در قالب مبلمان های چوبی با طراحی های متفاوت ظاهر شوند.طراحان مبلمان با کمی خلاقیت توانسته اند به وسیله چوب میز و صندلی های زیبا و مدرنی بسازند که شاید شبیه به آنان را در فضاهایی که روزانه در آن رفت و آمد دارید هرگز ندیده باشید.

میزهای کنار مبلی که با استفاده از کنارهم قرار دادن شاخه های لاغر درختان ساخته شده اند، نمونه ای از این مبلمان چوبی هستند. این قطعات چوبی با ظاهری طبیعی و با کمترین دخالت در تغییر ظاهرشان ساخته شده اند. با قرار دادن صفحه ای شیشه ای بر روی هرکدام از آنها سطحی صاف و یکدست به وجود می آید تا بتوان به راحتی از آنها استفاده کرد.

مبل های تمام چوبی که سطح خارجی آنها به کمک برش های عرضی تنه های درختان، رگه های طبیعی شان را نشان می دهد. استفاده از منحنی های کاربردی نه تنها نشستن بر روی آنها را راحت کرده، بلکه بر زیبایی ظاهری آنها افزوده است. طراح این مبل ها قطعا با اصول زیبایی شناسی به خوبی آشنا بوده است.

قفسه های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل

چوب همیشه یکی از عناصری است که در طراحی و ساخت وسایل تزئینی و کاربردی دکوراسیون داخلی به کار برده می شود.

اگر قرار است که چوب ها مهمان خانه شما شوند، نظرتان چیست که آن ها را در نقش یک قفسه ی دکوری زیبا به دکوراسیون داخلی خانه بیاوریم؟ به نظر من که ایده ی خوبی است. یک قفسه ی چوبی زیبا و در عین حال ساده که داخلش می تواند با انواع و اقسام وسیله های دکوری پر شود. مطمئن باشید وقتی این ویترین چوبی به خانه شما بیاید دیگر نمی توانید از آن دل بکنید.

قفسه هایی با پایه هایی از تنه درختان با همان شاخه و برگ های نازک و کوچکش در کنار دیواری پوشیده از چوب در تصویر بالا توانسته روح طبیعت را به این فضا به وجود بیاورد.

لوورهای سقفی چوبی برای دکوراسیون داخلی منزل

اگر نمی دانید که با سقف یک دست و یک نواخت خود چه کار کنید، می توانید خیلی راحت از چوب ها کمک بخواهید. تعدادی لوور چوبی تهیه کنید، آن ها را روی سقف کار بگذارید و از زیبایی آن ها نهایت لذت را ببرید. آن ها کاملا به سقف های خانه تان عمق و بعد می دهند، مطمئن باشید که خیلی راحت می توانید به آن ها اعتماد کنید. 

کنسول های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل

چوب ها می توانند در نقش کنسول های زیبا و منحصر به فرد در دکوراسیون داخلی خانه شما حاضر شوند. کنسول هایی که بی شک حضورشان معجزه ای خواهد بود. یادتان باشد که آینه و کنسول عناصر جلوه بخش دکوراسیون منزل شما هستند. 

قاب های چوبی و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل 

یک تابلوی خوش نقش با قاب چوبی هم می تواند حسابی در دکوراسیون داخلی خانه شما غوغا به پا کند. چوب ها که حتما نباید در ابعاد و مقیاس های بزرگ به کار گرفته شوند، گاهی هم می توانند به باریک ترین شکل ممکن در دکوراسیون داخلی خانه ظهور کنند. عکس بالا قسمتی از خانه مسعور فروتن را به شما نشان می دهد که عکس ها و اطلاعات بیشتر را در مطلب گشتی در دکوراسیون منزل مسعود فروتن، مجری برنامه یادگاری می توانید بخوانید. 

قاب پنجره های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

در راستای حضور باریک چوب ها در دکوراسیون داخلی خانه می توان به قاب پنجره ها هم اشاره کرد. چه اشکالی دارد که پنجره های خانه دارای قاب چوبی باشند؟ از نظر من نه تنها اشکالی ندارد بلکه مزیت بزرگی هم دارد و آن هم این است که چوب ها به دلیل خاصیت آکوستیک خود می توانند تا حد زیادی مانع از ورود سر و صدا به داخل خانه شوند. 

یک کتابخانه چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

نظرتان راجع به حضور یک کتابخانه باشکوه چوبی در دکوراسیون داخلی خانه تان چیست؟ اگر نظرتان منفی است پیشنهاد می کنم نگاهی به عکس بالا بیاندازید، مطمئن هستم بعد از دیدن آن به راحتی نمی توانید از آن دل بکنید. 

کفپوش های چوبی در دکوراسیون داخلی خانه 

این روزها هم که استفاده از کفپوش های چوبی مثل پارکت به شدت زیاد شده است، خب شما هم می توانید از این ترفند دکوراسیونی استفاده کنید و در ضمن با یک تیر دو نشان بزنید، هم حس و حالی مدرن به خانه تان ببخشید و هم چوب ها را به دکوراسیون داخلی خانه تان بیاورید.

شلف های چوبی در دکوراسیون داخلی منزل 

چوب ها حتی می تواند معمولی تر از آن چیزی که در پاراگراف قبل راجع به آن صحبت کردیم ظاهر شوند. آن ها می توانند شلف هایی باشند نشسته بر سینه ی دیوار تا ظاهر آن را از این رو به آن رو کنند. یادتان باشد که شلف، عنصری کاربردی برای خانه ای زیبا است. 

منبع : bartarinha- chidaneh- sakhtemanchi

دکوراسیون داخلی ,طراحی دکوراسیون ,دکگکوراسیون شیک ,چوب در دکوراسیون داخلی ,استفاده از چوب در دکوراسیون ,طراحی دکوراسیون با چوب ,دکوراسیون چوبی ,

0 نظر ثبت شده

نظرات خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود!