۱۳۹۷/۰۱/۲۱

سند تک برگ چیست؟

سند تک برگ چیست ؟ امروزه با ارزشترین دارایی افراد ، مالکیت ملک یا زمین محسوب می شود . اسناد ملکی معتبرترین سند هویتی ملک یا زمین است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . داشتن سندهای منگوله دار و بنچاق در گذشته معتبرترین خصیصه یک ملک بود . اما کم کم سندهای تک برگی جای منگوله دارها را می گیرند . صدور سند تک برگی برای جلوگیری از تخلف در کشور است . در گذشته که صدور اسناد به صورت منگوله دار انجام می شد ، امکان تخلف وجود داشت ولی امروزه با دسترسی آسان به سیستم اطلاعات برای دفترداران امکان جعل سند وجود ندارد .

 

ویژگی سند تک برگی چیست ؟

از ویژگیهای سند تک برگ ملک این است که مانند سندهای قدیمی سنتی صادر نمی شوند بلکه تماما مکانیزه و چاپ است و مشکلاتی مانند ناخوانا بودن و نوشتن اصلاحیات پی در پی را ندارد و به راحتی تمامی اطلاعات درون سند را می توان دید .

تمامی مراحل تک برگی کردن سندهای منگوله دار ، از صدور سند ، امضا و اثرانگشت الکترونیکی صورت می گیرد و تنها کتابت آن مرحله است که در دفاتر املاک انجام می شود . بنابراین میزان تخلف و جعل در این گونه اسناد به میزان قابل توجهی کاهش یافته است .

سند تک برگی آپارتمان، کروکی دقیق و اطلاعات جزئی تری نسبت به سندهای قدیمی دارد . دیگر مشکلاتی مانند شبه و ابهام در متراژ ملک و تعریظ به آن وجود ندارد و نمی توان به راحتی آنرا جعل کرد .

 

از دیگر ویژگیهای سند تک برگی مالکیت تک مالک بودن آن است . یعنی هر سند فقط برای یک نفر صادر می شود که دیگر مشکل فرسوده شدن را ندارد ، ولی در این نوع سندها اطلاعات مربوط به نقل و انتقال مالک در آن ثبت نمی شود و برای دریافت این گونه اطلاعات باید به اداره ثبت مراجعه کرد . اداره ثبت برای دسترسی مردم به اطلاعات سامانه هوشمند خود را طراحی کرده که می توان بدون مراجعه به اداره اطلاعات لازم را بدست آورد .

سند تک برگ چیست ,سند تک برگ ,تک برگ ,سند تک برگی آپارتمان ,

0 نظر ثبت شده

نظرات خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود!