۱۳۹۷/۱۰/۱۳

رنگ سال 2019 و اجرای آن در دکوراسیون داخلی

بسیاری از افرادی که به مد، فشن، رنگ مو و لباس و رنگ مبلمان و دکوراسیون منزل خود اهمیت زیادی می‌دهند و همچنین افرادی که در این زمینه‌ها به طور تخصصی فعالیت دارند، از ماه‌‌ها پیش منتظر اعلام رنگ سال 98 یا همان رنگ سال 2019 هستند تا بتوانند فعالیت‌ها و خریدهای خود را با این رنگ تطبیق دهند. موسسه پانتون امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ماه دسامبر رنگ سال را معرفی کرد که در رنگ سال جدید 2019، به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ مرجانی زنده (living coral) را به عنوان رنگ سال جدید معرفی کرده است.در این مطلب با ما همراه شده و تصاویری زیبا همراه با اطلاعاتی در مورد این رنگ مشاهده کنید.

موسه پانتون که حدود 20 سال است رنگ سال را انتخاب می‌کند، امسال برای انتخاب آن به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ سال 2019 را رنگ مرجانی زنده ، که برخی از آن با عناوین صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ نیز یاد می‌کنند، با کد رنگی #fa7268 اعلام کرده است. رنگی که مطمئنا همه شرکت‌های طراحی لباس، مد و فشن، دکوراسیون، تکنولوژی و… از آن در طراحی‌های جدید خود استفاده خواهند کرد و شاهد استفاده از آن در رنگ لباس، مو و وسایل منزل و همه قسمت‌های زندگی مردم خواهیم بود.

رنگ مرجانی زنده، یکی از طیف‌های زنده رنگ نارنجی است که ته رنگ طلایی نیز در خود داشته و به نوعی منعکس کننده گرما و قدرت موجود در صخره‌های مرجانی زیر دریا است که زیبایی و شکوه خاصی دارند و به گفته موسسه پنتون، رنگ امسال نمادی از شادی و خوش بینی بوده و عاملی برای برقراری گرما و صمیمیت در بین افراد است.

این رنگ پس از اعلام شدن خیلی سریع بین مردم در شبکه‌های اجتماعی نفوذ کرده و بسیاری از افرادی که در صنایع مد، فشن و… فعالیت دارند از آن در پست‌های خود استفاده می‌کنند و بسیاری نیز از الان به دنبال خرید لباس و مانتو به رنگ سال یعنی رنگ مرجانی هستند.

این رنگ همچنین بیانگر اهمیت توجه به منابع طبیعی و زندگی زیر دریا نیز می‌باشد؛ چرا که صخره های مرجانی بخش مهمی از اکوسیستم زندگی دریایی هستند که در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر نیز اهمیت خاصی دارند. با توجه به تغییرت اقلیمی در سال‌های اخیر و تهدیدهای موجود مقابل محیط زیست، رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال 2019 (و البته رنگ سال 98 ما ایرانی ها) می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

پیش‌بینی‌ها در مورد رنگ سال 2019 چه بودند؟

اما پیشبینی‌هایی نیز در رابطه با رنگ سال جدید شده بود و گفته می‌شد که رنگ سال جدید احتمالا یکی از رنگ‌های شاد باشد.  پیشبینی‌هایی که تقریبا هم درست از آب درآمدند و رنگ سال جدید یکی از رنگ‌های شاد و سرزنده شد.

گروه پانتون برای طراحی خانه و دکوراسیون داخلی دو رنگ را پیش‌بینی کرده‌اند. بیشتر تولید‌کنندگان مبلمان و طراحان دکوراسیون داخلی نیز تولیدات و ایده‌های خود را بر مبنای پیش‌بینی‌های گروه پانتون بنا می‌کنند و تم‌ها و رنگ‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم بیشتر به آنها روی می‌آورند؛ به همین دلیل نیز اگر به دنبال خرید مبلمان و وسایل دکوری برای منزل خود هستید، می‌توانید با توجه به رنگ معرفی شده به عنوان رنگ سال 2019 خریدهای خود را انجام دهید.

چرا مرجانی انتخاب شد؟

رنگ مرجانی با تاثیر مثبتش رنگی شاد و امیدوار است که طبیعتی بازیگوش، اجتماعی و انسانی دارد. شاید تاکید بر وجه زندگی و حس خوب این رنگ دقیقا همان یادآور روزانه‌ای است که در زمان بالا رفتن گرمایش جهانی که حیات مرجان‌های سراسر دنیا را تهدید می‌کند، به آن نیاز داریم. به عنوان افراد و شهروندان جهانی ما باید قدردان زیبایی‌های طبیعی در دسترس باشیم و از آن‌ها محافظت کنیم.

رنگ سال 2019 خانه شما را گرم‌تر نشان می‌دهد

در فصل زمستان که هوای بیرون از خانه سرد است، طراحان دکوراسیون داخلی به شما پیشنهاد می‌کنند به کمک رنگ‌های گرم، سرمای هوا را تعدیل کرده و گرمای بیشتری به زندگی‌تان وارد کنید. از این رو توصیه می‌شود که شما هم توصیه طراحان را جدی بگیرید و با اضافه کردن رنگ مرجانی به دکوراسیون داخلی خانه با یک تیر دو نشان بزنید، هم گرمای بیشتری به خانه راه دهید و هم رنگ سال را وارد دکوراسیون خانه کنید. رنگ مرجانی که به عنوان رنگ سال 2019 انتخاب شده در گروه رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد و می‌تواند انتخاب خانه‌هایی با رنگ خنثی یا سرد را متحول کند.

رنگ سال 2019 با رنگ‌های خنثی هماهنگ می‌شود

رنگ مرجانی به راحتی با رنگ‌های خنثی هماهنگ می‌شود. بطور مثال اگر مبلمان خانه شما خاکستری یا طوسی است با اضافه کردن کوسن‌هایی که رگه‌هایی از رنگ مرجانی دارند دکوراسیون گرم‌تر می‌شود. رنگ سال 2019 با مبلمان سفید هم هماهنگی بسیار خوبی دارد و تغییر رنگ پارچه مبل می‌تواند گرمای زیادی را به فضای خانه شما وارد کند. گاهی اوقات این تغییرات دکوراسیونی کوچک تأثیرات بزرگی به همراه دارند.

رنگ سال 2019 دکوراسیون کرم و قهوه‌ای را از حالت یکنواختی خارج می‌کند

بیشتر ما ایرانی‌ها به رنگ‌های کرم و قهوه‌ای علاقه خاصی داریم و در دکوراسیون بیشتر خانه‌ها ردپایی از این رنگ‌ها دیده می‌شود. کرم هم در دسته رنگ‌های خنثی است. اگر دکوراسیون خانه شما یکنواخت شده و از رنگ‌های کرم و قهوه‌ای خسته شده‌اید وقتش رسیده که با انتخاب رنگ سال 2019 گرمای بیشتری به فضای خانه ببخشید و کاری کنید که شادی و نشاط بیشتری به فضای خانه‌تان وارد شود.

رنگ سال 2019 در کنار آبی آسمانی ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند

رنگ آبی به عنوان مکمل رنگ سال 2019 شناخته می‌شود. از این رو اگر می‌خواهید فضای خانه‌تان تأثیرگذار باشد از پارچه‌هایی به رنگ آبی و مرجانی، در کنار هم استفاده کنید. برای انتخاب روتختی، پرده، کوسن یا رومیزی می‌توانید از ترکیب این دو رنگ کمک بگیرید و به این ترتیب کاری کنید که درخشش دکوراسیون خانه شما بیشتر شود. حتی وارد کردن اشیای تزئینی یا تابلوهای کوچک تأثیر زیادی به همراه دارد.

کاربردهای رنگ سال 2019 در دکوراسیون

رنگ مرجانی به دلیل زمینه‌ی گرمش برای خانه و طراحی بسیار مناسب است. . رنگ سال 2019  به نام‌های زیادی از جمله سلمون، پاپایا و در ایران به نام گلبهی شناخته می‌شود.اگرچه مرجانی بسیار براق و برجسته است اما عده‌ی زیادی از آن استقبال خواهند کرد.

برای اینکه دکوراسیون داخلی مناسبی داشته باشیم باید از رنگ های مختلف و شاد برای طراحی داخلی منزل خود استفاده نماییم, رنگ مرجانی امروزه در دکوراسیون به خصوص در منازل مدرن کاربرد زیادی پیدا کرده است این رنگ شاد به طرز شگفت انگیزی سازگار و منعطف است.

  • رنگ مرجانی حتی در حد خیلی کم در دکوراسیون با قدرت خودنمایی می کند و تاثیر عمیقی بر دکوراسیون می گذارد وبه جلوه و احساس محیط پویایی و نشاط خاصی می بخشد.می‌توانید برای رنگ کردن کل اتاق از آن استفاده کنید. همچنین رنگ مرجانی می تواند یک انتخاب مناسب برای رنگ آمیزی و دکوراسیون اتاق دخترخانم ها باشد.
  • در استفاده از رنگ‌های صورتی نباید زیاده روی کنید؛ بنابراین از رنگ آرام بخش مرجانی با ته رنگ خنک استفاده کنید. این رنگ در کنار رنگ های سردی همچون سفید، طوسی روشن و آبی یا فیروزه ای، گرمابخش و خوشایند جلوه خواهد کرد و در کنار تناژهای تیره، کنتراستی متعادل در محیط ایجاد می کند و جذابیت بصری قدرتمندی در دکوراسیون به وجود می آورد.ترکیب این رنگ با رنگ‌های هم‌خانواده‌اش مثل لیمویی و زرد نیز بسیار جذاب است.
  • رنگ مرجانی به فضایی کلاسیک که با اشیا و عناصری عتیقه چیدمان شده و احساس رسمی و خشک دارد، روح و تازگی می بخشد و چنین مکانی را شادتر و لطیف تر می کند.
  • این رنگ برای فصول مختلف به خصوص در فصل پاییز که هوا روبه سردی می گراید با رنگ هایی مانند خرمالویی و قهوه ای شکلاتی یا نارنجی ترکیب مناسبی برای اهدای احساس پاییزی می تواند باشد.
  • مرجانی رنگی ست که می توانید سایه های مختلف آن را به راحتی در طبیعت پیدا کنید. دکوراسیون خانه ی مرجانی تان را سنگ ها و چوب هایی که به طور طبیعی رنگ مرجانی را در زمینه خود دارند، مزین کنید.
  • این رنگ برای ورودی یا حمام هم بسیار مناسب است.
  • همچنین رنگ سال 2019 رنگ محبوب عامه مردم برای تضاد با رنگ آبی روشن و سبز-آبی در اتاق خواب شلوغ و پلوغ است.
  • کاناپه‌ی مرجانی هم ایده‌ای فوق‌العاده است.
  • مرجانی می‌تواند رنگی محبوب برای درهای ورودی باشد و تاثیر رنگ‌های خنثی که در ساختمان دیده می‌شوند را از بین ببرد و موجب شادی و نشاط و زیبایی بصری شود.

منبع : tookamart - kilid - harfetaze - ninisite

دکوراسیون ,طراحی دکوراسیون ,دکوراسیون سال 2019 ,رنگ سال 2019 ,استفاده از رنگ سال 2019 در دکوراسیون ,رنگ سال 2019 و پیاده کردن آن در دکوراسیون ,رنگ سال ,ترند ,دیزاین ,

0 نظر ثبت شده

نظرات خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود!