۱۳۹۷/۰۹/۰۶

دکوراسیون منزل به سبک ایرانی

دیزاین خانه های ایرانی به سبک سنتی و با وسایل قدیمی که به وفور در طرح و رنگ‌های متنوع در ایران یافت می‌شوند کار دشواری نیست. شما به راحتی می‌توانید با رعایت اصول صنعت مد و ایده پردازی‌های هماهنگ اصیل‌ترین دیزاین ایرانی را داشته باشید. برای داشتن خانه‌ای سنتی با حال و هوای خانه‌های قدیمی بایستی با اصول چیدمان و دکوراسیون این نوع منازل آشنا باشیم، البته نه به صورت تخصصی؛ زیرا وسایل سنتی ایرانی خود به راحتی جا خود را در خانه ایرانی پیدا می‌کنند.

دیزاین خانه های ایرانی به سبک سنتی و قدیمی

طراحی دکوراسیون خانه های ایرانی انواع متنوعی دارد. اگر شما بخواهید خانه خود را به سبک غربی‌ها بچینید شاید صنایع سنتی ایرانی در آن جایگاهی نداشه باشد. حال اگر تصمیم شما چیدمان غرب با تلفیقی از چیدمان دکوراسیون داخلی سنتی باشد می‌توانید از لوازم جانبی سنتی در کنار سایر وسایل ایده گرفته از صنعت مد غرب نیز استفاده کنید. در نهایت اگر خواسته شما یک چیدمان صد در صد سنتی باشد می‌توانید از صفر تا صد آن را با وسایل سنتی ایرانی چیدمان کنید. در مطلب پیش رو سعی بر آن می شود به صورت مختصر از هر سه دکوراسیون توضیحاتی داده شود تا به راحتی بتوانید برای انتخاب یک دیزاین مناسب با خانه ایرانی تصمیم بگیرید.

طراحی و دیزاین خانه ایرانی به سبک چیدمان غرب

چیدمان اصیل ایرانی در گذشته به شکلی کاملاً سنتی فضاسازی خانه را به انجام می‌رساند و با پا به عرصه گذاشتن مبلمان و سرویس خواب از طریق کشورهای اروپایی در فضای داخلی منزل ایرانی‌ها می‌توان گفت که این امر به دکوراسیون غرب تغییر نام داد. چیدمان منازل ایرانی رفته رفته تغییر کرد و البته سبک‌های مختلف مبلمان نیز بوجود آمد که بعضی از آن‌ها همانند سلطنتی نیز مختص سبک‌های ایرانی شد. پس از آن از مبلمان سلطنتی، کلاسیک و راحتی در چیدمان خانه‌های ایرانی به وفور استفاده می‌شد و از سوی دیگر سرویس خواب‌ها در فضای اتاق خواب فضای سنتی رختخواب و پشه بند را از فضای داخلی خانه‌های ایرانی بسیار کم رنگ کرد.

دیزاین خانه های ایرانی به سبک تلفیقی

دیزاین خانه ایرانی با دکوراسیون تلفیقی چگونه است؟ این بار برای چیدمان خانه اگر فرض کنیم که از مبلمان استفاده می‌شود استفاده از وسایل سنتی تزئینی در کنار آن نیز مشاهده می‌شود. یا برای مثال اگر کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک طراحی و ساخته شده است، با وسایل سنتی دیگری به عنوان مثال چینی‌های گل قرمز دیزاین شده است. این نوع چیدمان تلفیقی از دکوراسیون غرب و دکوراسیون سنتی ایرانی به شمار می‌رود. شاید از گلیم یا فرش لاکی که نشانه یک صنعت سنتی در ایران است درست در کانون مبلمان غربی و مدرن استفاده شود. از سوی دیگر ممکن از طراحی خانه کاملاً با معماری غربی صورت گرفته باشد و از وسایل سنتی و مدرن در فضا برای دکوراسیون استفاده شده باشد. شاید بتوان این نوع دکوراسیون را به نوعی تلفیق دکوراسیون امروزی و ایرانی سنتی دانست.

دکوراسیون خانه ایرانی با دکورا کاملا سنتی

طراحی خانه ایرانی با دکوراسیون سنتی این روزها در برخی از منازل، کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها به وفور مشاهده می‌شود. عده‌ای در رستوران‌ها با طراحی سنتی از معماری گرفته تا چیدمان از سبک و سیاق سنتی ایرانی ایده گرفته‌اند و از غذاهای سنتی نیز برای سرو غذا بهره می‌برند. از سوی دیگر در برخی منازل ایرانی با حال و هوای خانه‌های قدیمی ایرانی به جای مبلمان از تخت استفاده می‌شود. با استفاده از صنایع دستی ایرانی نیز چیدمان داخلی به انجام رسیده و حال و هوای ایرانی سنتی خانه نیز بیشتر می‌شود. استفاده از لوازم دکوری مس، مینیاتوری، زر بافت، چادرشب، آینه کاری، گل دوزی سنتی، گلیم، لوازم چوبی، صدف‌های طبیعی و بسیاری موارد دیگر که هر کدام به بخشی از فرهنگ بومی ملی ایران مربوط است، در این نوع منازل مشاهده می‌شود. با توجه به اینکه موضوع مورد بحث ما دیزاین خانه با دکوراسیون ایرانی سنتی است در ادامه سعی می‌کنیم شما را با لوازم جانبی به منظور دیزاین داخلی ایرانی بیشتر آشنا کنیم.

 لوازم مورد نیاز برای دیزاین خانه های ایرانی به سبک سنتی و قدیمی

برای دیزاین یک خانه به سبک ایرانی می‌توان از صنایع دستی ایرانی استفاده کرد. می‌توان از صنایع دستی سفالی تا صنایع دستی عتیقه دیگر به منظور داشتن دکوراسیون ایرانی سنتی بهره گرفت:

 • پارچ و لیوان‌های سنتی
 • بشقاب‌های فیروزه‌ای
 • کتیبه‌های دیوارکوب
 • سماورهای قدیمی
 • بخاری نفتی عتیقه
 • آب‌نماهای مسی
 • پارتیشن‌های چوبی آینه کاری شده
 • تغار
 • میزهای سنتی
 • جاکلیدی سنتی کار شده
 • جا شمعی با طراحی سنتی
 • تخت سنتی
 • رو تختی چهل تیکه
 • گلیم، جاجیم، نمد
 • فرش لاکی
 • ظروف مسی
 • آینه و کنسول چوبی
 • پشتی‌های دست دوز و سنتی
 • پشتی زر بافت
 • تابلوهای ابریشمی

این‌ها لوازم تنها بخشی از صنایع دستی ایران به شمار می‌روند که قطره‌ای در برابر دریا هستند. شما به راحتی با این وسیله‌ها می‌توانید یک چیدمان ایرانی را در فضای خانه خود داشته باشید.

بدون تردید خانه‌های ایرانی به دلیل بهره گرفتن از رنگ‌های شاد و چشم نواز، همیشه در صنعت دکوراسیون مورد توجه واقع شد‌ه‌اند. فرش‌های لاکی چشم هر بیننده‌ای را محصور می‌کنند و از طرفی گل آرایی با استفاده از گلدان‌های قدیمی و در برخی موارد با گل‌های ریز آپارتمانی یکی دیگر از دلایل چشم نواز بودن دکوراسیون داخلی منازل ایرانی به شمار می‌رود. چیدمان سنتی یکی از چیدمان‌های ساده در خانه‌های ایرانی به شمار می‌رود که این روزها بسیار رواج پیدا کرده است.

امروز می‌خواهیم چند نمونه از چیدمان مدرن ایرانی را معرفی کنیم. دکوراسیونی تلفیقی از هنر سنتی و مدرن که چشم نوازی و زیبایی‌های خانه‌های ایرانی را صد چندان خواهد کرد. با ما همراه باشید تا شما را با فضاسازی مدرن به سبک ایرانی بیشتر آشنا کنیم.

دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی

به شما پیشنهاد می کنیم در ابتدا برای داشتن یک چیدمان مدرن ایرانی وسایلی را آماده کنید. فرش‌ها، قالیچه‌ها و زیراندازهای سنتی با رنگ لاکی، اولین انتخاب ما برای ایده پردازی برای داشتن دکوراسیون ایرانی مدرن است. مبل‌های رنگ روشن مدرن با کوسن‌های سنتی، قاب‌های تزئینی، گلدان‌های گلی، پارچه‌های سنتی، لوازم چوبی، لوسترهای لوکس و هر چیز دیگری که شما علاقمند هستید در دنیای مدرن امروز از آن بهره بگیرید.

پیشنهاد اول دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی

دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی با استفاده از یک فرش قرمز سنتی و یک سرویس مبلمان راحتی سفید اولین ایده پردازی ما برای داشتن چیدمان ایرانی مدرن به شمار می‌رود. شما می‌توانید در قسمتی از فضا که با سنگ‌های زیبای مرمری پوشش داده شده است از یک فرش لاکی سنتی استفاده کنید. سپس با استفاده از یک مبل سفید با کوسن‌های رنگی جلوه گری فرش سنتی ایرانی را در یک فضای مدرن مشاهده کنید. استفاده از لوستر، قاب عکس‌های بزرگ تجملاتی طلا کوب و نقره کوب شده، خود می‌توانند ایده‌های خوبی برای به تصویر کشیدن دکوراسیون تلفیقی سنتی ایرانی و مدرن غربی به شمار آید. نورپردازی اتاق در این سبک دکوراسیون نقش پر رنگی دارد.

پیشنهاد دوم دکوراسیون تلفیقی مدرن و ایرانی

داشتن دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی با سه رنگ لاکی، فیروزه‌ای و سفید کار دشواری نیست. شما در زمان چیدمان باید به رنگ‌های اصیل ایرانی بسیار توجه داشته باشید. به راحتی می‌توانید با بهره گرفتن از وسایل مدرن با این تناژ رنگی به این مهم دست پیدا کنید. به عنوان مثال مبل راحتی با رنگ فیروزه‌ای در کنار یک قالیچه لاکی و یک میز سفید بسیار چشم نوازی می‌کند. شما با استفاده از قاب‌های رنگی و آینه‌های چوبی می‌توانید این محیط را دلبرانه‌تر طراحی کنید. پیشنهاد ما به شما در این سبک چیدمان فراموش نکردن استفاده از گل‌های طبیعی در خانه است که در هر دکوراسیونی جای خود را همیشه حفظ می‌کند.

پیشنهاد سوم چیدمان منزل مدرن ایرانی

دکوراسیون خانه‌های مدرن ایرانی برای یک اتاق مطالعه دنج چگونه است؟ به شما پیشنهاد می‌کنیم از یک مبل راحتی زرد به همراه کوسن‌های رنگی سنتی بهره بگیرید. برای اینکه این چیدمان شما را به سمت دکوراسیون سنتی ببرد، استفاده از یک فرش قرمز شما می‌تواند کمک بسیاری به شما کند. می‌توانید برای جلوه داده به فضای نشیمن خود برای مطالعه گل‌های مورد علاقه‌تان را اضافه کنید و با استفاده از دیوار کوب‌های سنتی چوبی و پارچه‌های ابریشمی کار را به پایان برسانید. شما با ترکیب رنگ‌های مدرن و سنتی می‌توانید یک دکوراسیون مدرن ایرانی را به ارمغان بیاورید.

پیشنهاد چهارم تلفیق دکوراسیون مدرن و ایرانی

دکوراسیون یک خانه مدرن و ایرانی برای اتاق نشیمن ایده بعدی ماست. شما می‌توانید با استفاده از کاناپه‌های مدرن با رنگ‌های تیره و فرش‌های سنتی ایرانی به این مهم دست پیدا کنید. استفاده از کمد، صندلی، میز و کتابخانه چوبی خوب تلفیقی از هنر کلاسیک و سنتی ایرانی به شمار می‌رود. اگر تمایل به چیدمان اضافی در فضا ندارید، می‌توانید از حداقل وسایل در اتاق نشیمن خود استفاده کنید. با حذف لوازم دکوری تشریفاتی و قاب عکس‌های بزرگ به این امر دست پیدا می‌کنید.

پیشنهاد پنجم دکوراسیون داخلی خانه ایرانی و مدرن

دکوراسیون منازل مدرن ایرانی با گرایش بیشتر به سبک دکور سنتی بسیار ساده است. به شما پیشنهاد می‌کنیم از دو سرویس مبل با رنگ‌های اصیل ایرانی بهره بگیرید. این رنگ‌ها می‌توانند سبز و قرمز باشد. کوسن‌های این مبل‌ها را می توان با پارچه‌های سنتی آماده کرد. همچنین پارچه‌های با طرح و نقش اصیل ایرانی را می‌توان به عنوان دیوار کوب مورد استفاده قرار داد. برای جلوه دادن بیشتر به فضا به شما توصیه می‌شود از قسمت‌های خالی فضا به عنوان گلخانه استفاده کنید. با استفاده از گل‌های بزرگ و کوچک یک فضا سازی اثر بخش را تجربه کنید.

پیشنهاد ششم چیدمان ترکیبی مدرن ایرانی

در این پیشنهاد، دکوراسیون منزل ایرانی مدرن با معماری‌های سنتی ایرانی را به شما ارائه می‌دهیم. سقف خانه‌های قدیمی عموماً به شکل چوبی طراحی می‌شدند. شما با رنگ آمیزی این سقف‌ها به رنگ سفید می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید که یک دکوراسیون مدرن ایرانی را تجربه کنید. پیشنهاد ما به شما برای این فضا مبل‌های چوبی با پارچه‌های رنگی سنتی است. می‌توانید از بالای فضای شومینه برای چیدمان لوازم نوستالژی بهره بگیرید. کار شما با آویز کردن یک قاب عکس مدرن و فرش سنتی لاکی به پایان می‌رسد. استفاده از لوازم دکوری در این چیدمان به سلیقه و نظر شما در حین دکوراسیون مربوط می‌شود.

پیشنهاد هفتم دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی

داشتن یک دکوراسیون داخلی مدرن ایرانی با سبکی ساده و شیک کار ساده‌ای است. برای داشتن یک اتاق نشیمن شیک و مدرن برایتان یک سوپرایز داریم! شما با استفاده از صندوقچه‌های قدیمی می‌توانید یک میز عسلی مدرن طراحی کنید و با قرار دادن آن در کنار یک مبل چرمی قهوه‌ای تیره سبکی جدید را ایجاد کنید. استفاده از یک صندلی چوبی به همراه فرش سنتی ایرانی شما را به چیدمان مدرن ایرانی بسیار نزدیک می‌کند؛ همان ‌طور که اشاره شد نیز اضافه کردن یک گلدان به فضا هنر شما را صد برابر بیشتر جلوه می‌دهد.

پیشنهاد هشتم دکوراسیون و چیدمان مدرن ایرانی

دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی برای داشتن اتاق پذیرایی چشم نواز چگونه است؟ شما با استفاده از رنگ‌های خنثی و تند می‌توانید به این دکوراسیون متفاوت دست پیدا کنید. پیشنهاد ما به شما پرده، فرش و لوستر قرمز است که با تلفیق مبل‌های راحتی مدرن به فضا روح می‌دهد. استفاده از رنگ‌های خنثی در چیدمان مبلمان سبب می‌شود رنگ قرمز زیاد چشم شما را آزار ندهد. استفاده از قاب‌های کلاسیک با کوسن‌های ساده با چند گلدان، کار شما را در طراحی این دکوراسیون خاص به اتمام می‌رساند.

پیشنهاد نهم طراحی خانه های ایرانی مدرن

دکوراسیون اتاق مدرن ایرانی، با یک دکوراسیون خاص و زیبا برای اتاق نوجوان ایده جدید ما برای شما است. شما با استفاده از یک مبل راحتی با ترکیب رنگ سبز سنتی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. کوسن‌های نقش و نگار شده ایرانی سبب می‌شود مبل سبز رنگ شما بهتر دیده شود. اگر پشت کاناپه یک طاقچه قدیمی بود به شما پیشنهاد می‌کنیم آن را مخفی نکنید. با استفاده از گل‌های طبیعی و تابلوهای نقاشی زیبا آن را به رخ چشم هر بیننده‌ای بکشانید. با استفاده از فرش‌های لاکی و قرمز و لوازم جانبی تزئینی می‌توانید یک ایده پردازی زیبا برای اتاق فرزندان خود داشته باشید.

پیشنهاد دهم چیدمان مدرن ایرانی

عکس بعدی به عنوان نمونه دکوراسیون ایرانی مدرن، چیدمان اتاق خواب به سبک ایرانی و مدرن است. شما برای شروع این چیدمان نیاز به یک تخت ساده دارید. تصور کنید یک بوم نقاشی درست روبروی شما است با استفاده از بالشت‌های رنگی سنتی و پتوهای نقش و نگار شده سنتی به راحتی می‌توانید با تلفیق صنعت مد در کنار دکوراسیون ایرانی یک چیدمان متفاوت را داشته باشید. مثل همیشه پیشنهاد ما به شما برای جلوه دادن بیشتر به محیط استفاده از یک فرش لاکی سنتی ایرانی است. اگر فضا دارای طاقچه‌های قدیمی بود هم می‌توانید از آن به عنوان یک کتابخانه یا یک دیوار کوب نوستالژی بهره برده و فضای سنتی را در آن بیشتر جلوه دهید.

دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی

ایده های ارائه شده تنها بخشی از دکوراسیون مدرن ایرانی به شمار می رود. بخشی از آن مربوط به یک خانه سنتی با دکوراسیون مدرن بود و بخش دیگر دکوراسیون سنتی در فضاهای مدرن را در بر می‌گرفت. استفاده از رنگ های سنتی در دکوراسیون مدرن شما را به یک دکوراسیون ایرانی مدرن بسیار نزدیک می کند. کار دشواری نخواهد بود چیدمان مدرن در خانه های سنتی تنها کافی است شما از لوستر ها و قاب های لوکس برای این دکوراسیون استفاده کنید. بدون شک مبل های مدرن خود به شما در چیدمان این فضا کمک می کند. چیدمان سنتی با رنگ های فیروزهای، سبز و قرمز لاکی کار بسیار ساده ای است که توجه همه را به خود جلب می کند.

منبع : توکامگ

طراحی دکوراسیون ,دکوراسیون داخلی ,دکوراسیون منزل ,دکوراسیون به سبک ایرانی ,دکور منزل ایرانی ,اصول طراحی دکوراسیون ایرانی ,چیدمان منزل ایرانی ,

0 نظر ثبت شده

نظرات خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود!