۱۳۹۷/۱۰/۰۹

دکوراسیون به سبک هالیوود

ایده‌های پر زرق و برق دکوراسیون هالیوودی، ساده‌تر از چیزی هستند که فکرش را می‌کنید. خیلی از عناصر به کار رفته در این فیلم‌ها مانند گردنبند، گل، آیینه و شیشه هنوز در سال ۲۰۱۸ مد روز بوده و قدیمی نشده‌اند. در این مطلب  می‌توانید با چیدمان منزل به شکل هالیوودی آشنا شوید. با ما همراه باشید.

سبک هالیوودی چیست؟

این سبک با طراحی صحنه‌ متفاوت پرزرق‌وبرق در دوران طلایی فیلم‌سازی ظهور کرد. این صحنه‌ها، پس‌زمینه‌ای دراماتیک برای نمایشی که در آن اتفاق می‌افتاد ایجاد می‌کردند.

 چرا سبک هالیوودی؟

در این سبک از سبک‌های دیگر (چینی‌گرایی، نئوکلاسیک، آرت دکو و مدرن) نشانه‌هایی دیده می‌شود، اما این به آن معنا نیست که مخلوطی از همه سبک‌ها باشد. این سبک، نمایشی از دل‌فریبی و غرور با ته‌رنگی از خودستایی است. جذابیت این سبک، ریشه در فضای کامل و ظرافت بی‌عیب و نقص آن دارد.
دکوراسیون داخلی این سبک به شما حس ملکه بودن می‌دهد. در این سبک، همه‌ فضاها مشغول جلوه‌گری هستند و هر فضایی شایستگی آویزان کردن یک لوستر کریستالی را دارد. گل‌های نیلوفر آبی و بامبوها در باغ و حیاط‌هایی به سبک هالیوودی مدام به چشم می‌آیند.

منشا و الهام

با توجه به ریشه عصر طلایی فیلم سازی و طراحی های پایه بالای آن، سبک داخلی نیز به عنوان هالیوود گلم معروف است که تماماً درام و پر زرق و برق است و نمونه های دیگری که به، سبک های دیگر از جمله دکور هنری، طراحی مدرن و چینیگرایی و هر چیزی که حس تجملگرایی را می گیرد، مربوط می شود.

تعریف عناصر

سبک سلطنتی هالیوود با ظرافت و شخصیت مشخص می شود و به روابط اجتماعی گسترده نیز کمک می کند. اتاق ها اغلب یک پایه سیاه و سفید دارند و یک انتخاب دقیق از رنگ های قوی در آن ها وجود دارد. نوارهای عریض و الگوهای هندسی، اغلب ظاهری به خود می گیرند، اما طرح های پیچیده و نقش و نگارهای الهام گرفته شده از آسیا نیز جایگاه خودشان را دارند.

مسابقه سبک زندگی و شخصیت

عاشقان بالقوه سبک سلطنتی هالیوود بسیار ساده هستند. اگر از اجرا در تولیدات نمایشی لذت می برید، یا از طرفداران سینمای کلاسیک هستید، و چندین آهنگ نمایشی و به همه چیزهای فریبنده و زیبا علاقه داشته باشید، این درباره شما صدق می کند .

چگونه می توان سبک دکوراسیون هالیوودی را در خانه خود بکار برد؟

جزئیات زیادی وجود دارند که می توانید اضافه کنید تا باعث شود منزل تان احساسی شبیه به یک ستاره هالیوودی داشته باشد. فقط به خاطر داشته باشید، مهمان ها و گفتگو ها باید در خط مقدم فضای زندگی شما باشند، نه مبلمان. مبلمان و لوازم کوچک و کم منزل و لوازم جانبی به اندازه، برای اتاق نشیمن شما مناسب خواهد بود.

برای اتاق خوابتان، تخت خواب را با ملحفه پر کنید و بالش ها را بالا تکیه دهید. شما می توانید با آویزان کردن آینه ها در اطراف خانه خود و نمایش تکه هایی که اصیل هستند و نه عمومی این کار را خوب انجام دهید. همچنین، سعی نکنید که اسباب و اثاثیه خود را به دیوار تکیه دهید، چون این کار، فضا را سرد و بی روح و کسل کننده می کند.

نگاهی به جزئیات مهم سبک دکوراسیون داخلی هالیوودی

جزئیات  خیالی
درست مانند سینما، سبک هالیوودی نیز نمایانگر فرار از واقعیات است. برجستگی‌ها در چنین خانه‌هایی بیداد می‌کنند: آیینه‌ها و قاب‌های حکاکی شده‌ لوکس، آباژورهای کریستالی مجلل، کوسن‌های منگوله‌دار و آثار هنری شاخص. از قطعات منحصربه‌فردی که خاص خودتان هستند نیز می‌توانید استفاده کنید. استفاده از اشیایی که تولید انبوه داشته و در هرجایی دیده می‌شوند، جذابیت موردنیاز این سبک را تأمین نمی‌کند.
رنگ های جیغ

ترکیب رنگی سیاه‌وسفید دقیقا متناسب با این سبک است، زیرا به تضاد شدیدی که در صحنه‌های هالیوودی وجود دارد، صورت خارجی می‌دهد.همچنین رنگ های روشن و شاد مثل فیروزه ای، بنفش، نارنجی و سرخابی انرژی موردنیاز این فضاها را تأمین می کند اما فراموش نکنید که بهتر است روی یک طیف رنگی تمرکز کنید و با رنگی رنگی کردن دکوراسیون داخلی خود زیبایی اصلی را از بین نبرید .

استفاده از رنگ های روغنی که سطحی براق و بازتابنده دارند، می تواند به دست یابی شما به دکوراسیون هالیوودی پر زرق و برق کمک کند. اگر نمی توانید رنگ دیوارهای خانه تان را عوض کنید، می توانید از لاک های براق کننده برای دیوارها و سطوح رنگ شده خانه تان استفاده کنید. این لاک های در واقعا مایع بی رنگی هستند که روی سطح رنگ های می نشینند و باعث می شوند تا دیوار ها و سطوح خانه تان براق تر جلوه کنند. 

رنگ طلایی برای دکوراسیون هالیوودی پر زرق و برق 

هر جا سخن از دکوراسیون لوکس و دکوراسیون تجملی است، پای رنگ طلایی هم در میان است. اصلا این رنگ با لوکس بودن و درخشیدن گره خورده است. اگر دکوراسیون داخلی به سبک هالیوودی و پر زرق و برق می خواهید استفاده از رنگ طلایی را در اجزا و عناصر فضا را از یاد نبرید. این رنگ می تواند به روش های مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده شود. 

به دنبال کاغذ دیواری با الگویی خاص و منحصر به فرد باشید

الگوهای تکراری، پارچه کت و پارچه پشمالو، همه عناصر مهمی از دکور زرق و برق قدیمی در منازل هالیوودی هستند.

استفاده از کاغذ دیواری با الگوهای تکراری شبیه بافت کت و پارچه پشمی، همواره از عناصر مهم در دکوراسیون فیلم‌های قدیمی هالیوودی بوده است. توجه داشته باشید که الگوهای بیان‌ شده در تمام لوزام دکوراسیون‌ خانه، اعم از کاغذ دیواری، فرش و پرده و تختخواب بایستی رعایت شوند.قبل از انتخاب کاغذ دیواری به دکوراسیون خانه خود از قبیل پوشش و جنس مبلمان، تخت، فرش و پرده توجه داشته باشید و از نظر نورگیر بودن نیز اتاق را بررسی کنید.

مبلمان کوچک ولی مجلل

تمرکز اصلی در این سبک دکوراسیون داخلی بر روی افراد است به همین علت از مبلمان کم ارتفاع و کوچک استفاده می شود تا افرادی را که روی آنها نشسته اند، تحت شعاع قرار ندهند، در این سبک اگر در فیلم های هالیوودی دقت کرده باشید طراحان داخلی از چیدمان مبلمان در پیرامون اتاق یا گروه کردن آنها جلوی تلویزیون پرهیز می کنند.در خانه های هالیوودی و پر زرق و برق وسیله ها معمولا مقیاس های کوچکی دارند، اما تعداد آن ها زیاد است همین زیاد بودن وسایل یکی از مشخصه های بارز این سبک دوست داشتنی است. ممکن است در نگاه اول دکوراسیون داخلی خانه تان شلوغ به نظر برسد. اما وقتی دقیق تر شوید متوجه خواهید شد که به همه آن ها نیاز دارید. 

الگوهای برجسته و البته جذاب

الگوها به تزیین سبک هالیوودی کمک ویژه ای می کنند ، به این صورت که طرح های شبکه ای، نقوش آرت دکو و نئوکلاسیک، راه راه های پهن و اشکال هندسی همه می توانند جزء این الگوها بوده و در زیباتر شدن دکوراسیون داخلی منزل شما کمک کنند.

پارچه‌های لوکس

همیشه سعی کنید از چرم، مخمل و ابریشم استفاده کنید.زنان نقش اول فیلم‌های دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی را به خاطر آورید: لباس‌های شب ابریشمی، جامه‌های بلند ساتن، شال‌های خز. حال اینها را به فضاهای داخلی بیاورید. پارچه‌های مجلل ضخیم، شکوه اتاق هالیوودی شما را دوچندان می‌کند. انواعی از منسوجات انتخاب کنید که همان‌قدر که در دست پرپشت حس می‌شوند، در چشم نیز پرپشت به نظر برسند: مخمل، جاجیم و چرم مخمل نما.استفاده  از بالشت، کوسن و فرش دارای خز مصنوعی به ویژه به رنگ‌های خاکستری، پلاتینی یا زرد نیز در عین نرمی، جلوه‌ای خاص به هر اتاق اضافه می‌کند.

خانه های پر زرق و برق، خانه هایی با بافت های زیاد 

همان طور که بالاتر هم به آن اشاره کردیم، در خانه های هالیوودی پر زرق و برق بافت ها بسیار خودنمایی می کنند، بافت های مختلف و اغلب درخشان و در چشم. البته این بافت ها می توانند چهره ای معاصرتر هم به خانه شما ببخشند. پارچه هایی با پرز های بلند، پارچه هایی که طرح و نقش پوست حیوانات را دارند. پارچه های خز و به طور کلی هر چیزی که سطحی نا معمول داشته باشد می تواند جایی در این بافت داشته باشد. 

آینه های درخشان برای خانه های پر زرق و برق 

آینه ها سطوحی هستند که می توانند درخشش و زیبایی خانه های شما را بیشتر کنند، آن ها با انعکاس نور باعث می شوند تا خانه شما دارای درخشش و شفافیت زیادی شود. بهترین کاربرد آینه ها در دکوراسیون لوکس هالیوودی و پر زرق و برق است. در دکوراسیون هالیوودی حضور یا عدم حضور آیینه مطرح نیست، بلکه باید به تعداد آن پرداخت. پنل‌های آیینه‌ای، آیینه‌های قاب شده، مبلمان و برجستگی‌ها را ترکیب کنید تا یک روشنایی درخشان خلق نمایید. با این‌وجود، آیینه‌ها را عاقلانه و محتاطانه به کار ببرید؛ آیینه‌های متعدد با  انعکاس یکدیگر، سردرگمی بصری ایجاد می‌کنند.

چینی گرایی

چینی گرایی به شیوه‌ای اشاره می‌کند که تحت تأثیر سبک چینی است و با حضور دکوراسیون آسیایی در هالیوود قدیم جای خود را در سبک هالیوودی باز کرد. سبک چینی در صورت کاغذدیواری، مبلمان، آثار هنری یا برجستگی‌ها، جزئیات پیچیده‌ای را به نمایش می‌گذارد: نقوش سنتی آسیایی مانند پرندگان، گل‌ها و منظره‌ها و گاهی با رگه‌هایی از طلایی.
بازی با احجام در سبک دکوراسیونی هالیودی پر زرق و برق 

در خانه های پر زرق و برق احجام مختلف زیاد دیده می شود.  این احجام مختلف می توانند در لوستر ها و روشنایی های خانه اعمال شوند، شاید حتی پایه های میز های بغل مبلی و جلو مبلی تان را در بر بگسرد. 

پوستری از ستاره مورد علاقه خود در فیلم‌های هالیوودی رو به دیوار قاب کنید

در پایان نیز اگر شما یک هنرمند یا فیلم‌سازید، بهتر است تصویری از شخصیت مورد علاقه خود را به دیوار اتاقتان اضافه کنید. پیشنهاد ما به شما این است که از عکس سیاه و سفید او استفاده کنید که جلوه‌ای شیک‌تر داشته باشد.

 خانه هالیوودی و پر زرق و برق 

در واقع خانه هایی با سبک هالیوودی و پر زرق و برق سبکی تلفیقی دارند، معمولا از هر سبکی ذره در دکوراسیون داخلی این خانه ها دیده می شود، بنابر این اگر واقعا عاشق این سبک هستید ان را در دکوراسیون داخلی خانه تان اعمال کنید. 

منبع : tookamart - chidaneh - bartarinha - namnak

دکوراسیون ,دکوراسیون داخلی ,طراحی دکوراسیون ,دکوراسیون هالیوودی ,طراحی دکوراسیون هالیوودی ,دکوراسیون به سبک هالیوود ,دیزاین منزل به سبک هالیوود ,

0 نظر ثبت شده

نظرات خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود!